TÜRKÇE

KURUMSAL ÜRÜNLER REFERANSLAR SERTİFİKALAR İLETİŞİM ANASAYFA

Sosyal ağda paylaş

ÇAMAŞIR ATMA SİSTEMLERİ

Modern hayatın gereksinimleri olan çöp atma sistemlerinde otel katlarında biriken çöpler için özel olarak dizayn edilmiş bacalar vasıtasıyla direkt olarak çöpe nakil edilmektedir.

 

Bu bacaların malzeme özelliği, 1,2mm kalınlığında AISI 304 kalite paslanmaz çelik olmasından dolayı hijyenik bir ortam sağlamaktadır. Ayrıca baca içerisinde monte edilebilecek özel temizleme fırçası ile hijyenik ortam daha da etkili olmaktadır. Her katta mevcut olan kapaklar vasıtasıyla atıklar her kattan direkt olarak atılabilmektedir. Böylelikle çok katlı sistemlerde zemin kata inmek için harcanan süre giderilmiş olmaktadır.

 

Çamaşır atma sistemleri standart olarak manual imal edilmektedir. Ancak isteğe bağlı olarak elektronik kumandalı imalatta mümkündür. Elektronik kumandalı çamaşır atma sisteminin en önemli özelliği katlar arası tam korumayı sağlamaktır. Herhangi bir kattan açılan bir kapak olduğu takdirde diğer kapaklar otomatik olarak kilitlenmektedir. Ayrıca kumanda panosuna bağlanan yangın ihbar sinyali sayesinde, olası bir yangında, tüm kapaklar otomatik olarak kilitlenmektedir. Kapaklar ısıya dayanıklı bir malzeme ile izole edildiğinden, olası yangın esnasında baca tam koruma altında olacağından dolayı, yangın katlar arasında bacadan sıçrama yapamayacaktır. Son kattan itibaren mevcut olan havalandırma bacası sayesinde katlar arasında kötü kokulara rastlanmamaktadır. Çamaşırhanedeki çıkış şutu isteğe bağlı olarak imal edilmektedir. Bu şutun özelliği üst katlardan düşen çöpün durmasını sağlamaktır. Böylelikle belirli bir hızla düşen çamaşırların çamaşırhanede  dağılmasını önlemektir.

 

Çamaşır atma şutunun modülleri, standart olarak O600mm çapında imal edilmektedir. Son kattaki havalandırma bacası ise O300mm olarak imal edilmektedir. Katlarda mevcut olan çöp atma kapakları manual veya otomatik kontrollü olarak imal edilmektedir. Elektronik kontrollü sistemde tüm katlardaki kapaklar ve çöp birikme merkezindeki kapak birbirleri ile elektronik olarak bağlı bulunmaktadır.

Copyright by Kartel Doğalgaz Hav. Baca Sis. Ltd. Şti. 2013 © All right reserved.